EST   RUS   ENG
Kompetentsikeskus

Ettevõtlusinkubaator naiste loodud ettevõtetele

ÜKP fondide võrdõiguslikkuse kompetentsikeskus

Ettevõtlusinkubaator naiste loodud ettevõtetele

Rahvusvaheline majandusarengu keskus naisettevõtjatele ( Women’s International Centre for Economic Development, WICED) Liverpoolis, Inglismaal,  pakub naiste poolt juhitud  ettevõtete jaoks kvaliteetset ettevõtluskeskkonda. Nii on Liverpoolis asuvas keskuses ruumi tegutsemiseks 70-le naiste poolt juhitud ettevõttele. Keskuses aidatakse ettevõtetel nii tööd alustada, kasvada, töös püsida kui ka tulemuslikkust parandada. Keskus on toetanud 486 naisel käivitada uus ning tegutsev ettevõte ning aidanud 3787 naisel oma loodud ettevõtet kasvatada.

Lisaks pakutakse naistele enese arendamiseks ka erinevaid kursuseid, koolitusi ja õpitubasid. Üheks selliseks kursuseks on näiteks kursus “Ole enesekindlam” (ingl k Be a More Confident You), kus aidatakse läbi mitmete tegevuste naiste enesehinnangut ja -kindlust tõsta ning seeläbi julgemaid ning positiivsemaid plaane tulevikuks teha. Peale selle on keskuse üks osa ka rahvusvaheline uurimiskeskus, mis pakub juurdepääsu teadustöödele ja rahvusvaheliste sidemete loomist teiste naisettevõtjatega üle maailma.

Soodustades loovust ning ettevõtlikust aitab keskus naistel nii ettevõtteid luua kui ka naiste loodud ettevõtetel edukaks saada, kuid lisaks sellele luuakse ning säilitatakse keskuse tegevuste läbi ka kohalikke töökohti ning suurendatakse kohalikku majanduskasvu.

Märksõnad: ettevõtlus, sooline võrdõiguslikkus

Loe lisaks keskuse koduleheküljelt